7 Міфів про алергію на косметику

Алергія на косметику сьогодні настільки поширена, що в скорому часі мабуть до всієї косметики будуть вимагати бути гіпоалергенною. Разом з тим навколо неї ходить стільки міфів, що ми не стримались і вирішили зібрати в букет.

Міф 1. Гіпоалергенна косметика існує

Так, гіпоалергенна косметика – це швидше міф. Точніше те, як ми її сприймаємо – це міф. Гіпоалергенний означає продукт з низьким рівним алергенності. А ми сприймаємо таку косметику як антиалегренну, таку, яка не викликає алергії. Насправді компонентів косметики, як і продуктів харчування, які не викликають алергії знайти неможливо. Кількість людей з алергіями скоро досягне 50% населення землі. Щодня з’являється більше інформації про алергічні реакції. Спостерігається алергія на сіль, цукор, на сонце, на воду. Немає жодної гарантії, що гіпоалергенна косметика не викликатиме алергії. Але вона складаєть с з компонентів, алергія на які спостерігається нечасто. Тому якась користь з цієї косметики все таки існує.

Міф 2. 100% тест на алергію – гарантія гіпоалергенного продукту.

На деяких банках косметичних засобів можна прочитати – 100% allergie test. Це означає, що компанія взяла 100 добровольців. Вони використовували крем протягом кількох днів. І в жодного з них не виявлено було реакцій. Але це не означає, що Ви не можете бути 101-шим.

Міф 3. Натуральна косметика не може викликати алергію

Ще один міф, який поширюється виробниками натуральної косметики. Насправді натуральні компоненти в косметиці можуть викликати алергію так як і синтетичні. Найчастіше алергії викликають продукти, які містять компоненти отримані з меду, молока,  цитрусових,  манго, шавлії, алое та інші. Тим не менше дерматологи погоджуються, що шкірні реакції на натуральну косметику спостерігаються рідше. В натуральній косметиці менша кількість агресивних речовин, на які часто шкіра реагує почервоніннями, висипаннями, шелушінням. В цьому очевидна перевага натуральної косметики.  Не всі подібні реакції є них є алергією. Тому ставити знак рівності між натуральним та гіпоалергенним не можна.  

Міф 4. Гіпоалергенна косметика продається в аптеці

В аптеці разом з лікарськими препаратами можуть продаватися і інші засоби гігієни та інші продукти. Наприклад водичка, яку часто купують для того, щоб запити лікарський засіб. В аптеці продається аптечні марки косметики. Що таке аптечна марка косметики? Це коли бренд обирає такий метод дистрибуції – продаж через аптечну мережу. Аптечні марки косметики не купують за рецептами і лікарі їх не прописують. Звісно в аптеці можна знайти гіпоалергенну косметку, як і в інших магазинах косметики.  

Міф 5. Гіпоалергенна косметика має коштувати дорого

І знову міф. Дійсно з найдешевших агресивних компонентів отримати гіпоалергенний продукт досить важко. Тому в найнижчому ціновому сегменті шукати гіпоалергенний продукт не варто. Але надто дорого гіпоалергенна косметика коштувати також не має. Гіпоалергенна косметика зазвичай покликана задовольняти базові потреби – очищати чи зволожувати шкіру. Вона містить мінімальну кількість компонентів, не містить ефірних олій. Тому підстав, щоб гіпоалергенна косметика коштувала дорого немає.

Міф 6. Гіпоалергенна косметика не повинна містити консервантів

Міф. В кожного косметичного продукту є базові необхідні компоненти та додаткові, фактично маркетингові. Для різних продуктів вони різні. Для крему такими базовими компонентами, крім води та рослинних олій будуть емульгатори та консерванти.   Емульгатори дозволяють змішати воду та олію в одну емульсію, яка добре вбирається шкірою. А консерванти необхідні щоб крем зберігався більше 3х днів. Тому виготовити крем без консервантів на жаль не можливо. Але його можливо виготовити без ароматизаторів та барвників, основне завдання яких – надати продукту привабливого вигляду та аромату.

Міф 7. Потрібно застосовувати гіпоалергенну косметику для профілактики алергії

Природа алергії досить складна, і як її уникнути досі ніхто точно не знає. Тому як уникнути алергічних реакцій ми рецептів дати не можемо. Зате ви повинні розуміти, що гіпоалергенна косметика як ми писали вище покликана задовольняти мінімальні потреби, то значного ефекту від неї очікувати не варто. Звісно, якщо у Вас після кожного другого крему на шкірі почервоніння і висипання – гіпоалергенна косметика Ваш варіант. А якщо ні, то не потрібно себе обмежувати. Ми радимо всім без виключення уникати косметики з агресивними компонентами, ароматизаторами, барвниками. Але в той же час є чудова натуральна косметика з великою кількістю рослинних екстрактів, яка може викликати алергію в окремих осіб, але для більшості вона несе тільки користь.    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

);