Безсульфатні шампуні: розвінчуємо міфи

Важко назвати ще якийсь косметичний продукт, про який знайдеться стыльки міфів, як про натуральні шампуні. Одні кажуть, що сульфати проникать в мозок через шкіру голови, а хтось каже, що безсульфатні шампуні – це лише маркетинговий хід і нічим він особливо не відрізняється від звичаного шампуню.

Отже час розібратися, де правда, а де вигадки. В яких випадках дійсно варто замінити агресивні шампуні на ощадливі, а в яких краще обрати не зовсім натуральний.

Для початку розберемо, хто є хто. По-перше, 100% натуральний шампунь – це свіжий яєчний жовток. У магазині ж або аптеці у Вас є два варіанти:

  •  шампунь, в основі якого агресивні миючі засоби – такі як содіум лаурел сульфат (Sodium Lauryl Sulfate – SLS),  амоніум лаурел сульфат (Ammonium Lauryl Sulfate – ALS)
  • шампунь в основі якого більш ощадливі компоненти – лаурет сульфосукцинат (lauret sulfosuccinate), лаурил глюкозид (lauril glucoside), кокоглюкозид (cocoglucoside), одержані з кокосової олії та глюкози.

Останній, як Ви вже здогадалися і є той самий натуральний шампунь без сульфатів. Саме такі можна зустріти на почках магазину Артишок.

 

Ще зауважимо, що не варто довіряти назві Безсульфатний шампунь, яка прописана великими буквами на етикетці, бо це може бути лише назва товару. Тут усе аналогічно домашньому молоку, яке чомусь виготовляється на заводі, яйцями від доброї курки, шоколаду з молока фіолетової корови Мілки та іншими вигадками маркетологів.   Тому читати потрібно те, що написано дрібним шрифтом на звороті. А ми повертаємося до міфів.

Сульфатні шампуні вбираються в мозок – напівправда

Найбільша кількість міфів стосується того, що шампунь вбирається в мозок, що може призвести до різних невідворотних наслідків. Якась доля правди в цьому є, проте для того щоб шкіра ввібрала достатню дозу лаурелсульфату натрію, потрібно 10 років безперервно мити голову.

Звичайно, якщо випити Ваш шампунь, то наслідки можуть бути дуже серйозними,  але приблизно такими як з’їсти кілограм солі, або випити кілька літрів олії.

Сульфатні шампуні є канцерогенами – непрада

Дуже довго вважалося, що сульфати в косметиці – це один з факторів, який провокує розвиток раку. Але в 2000 році в офіційному журналі американського коледжу токсикології була опублікована доповідь, яка розвіяла цей міф. Багаторічні дослідження показали, що сульфати не є канцерогенами.

Сульфатні шампуні можуть спровокувати алергію та подразнення шкіри голови – правда

У цьому наші клієнти виявилися абсолютно праві. Вчені довели, що висока концентрація сульфатів у шампунях може викликати роздратування шкірних покривів і слизової оболонки очей.

Натуральні (безсульфатні) шампуні допомагають зберегти колір фарбованого волосся – правда

У часток сульфатів шорстка поверхня. Вони «наїжачують» лусочки кутикули волосся, і фарба через це швидко вимивається. Частинки компонентів, які відповідальні за чистоту в бессульфатних шампунях, більш гладкі і ощадливі. Вони не пошкоджують волосся, і фарба залишається. По цій же причині натуральний шампунь навіть без кондиціонера робить волосся більш гладким та надає здоворого блиску.

Безсульфатні шампуні не вимивають кератин – правда

Не можна користуватися шампунями з сульфатами, якщо ви зробили кератинове випрямлення волосся. Вже після трьох-чотирьох миттів ефект зійде нанівець. Сульфати вимивають хімічні речовини, що забезпечують випрямлення. З бессульфатними шампунями результат процедури протримається протягом п’яти-шести місяців.

Безсульфатні шампуні погано піняться і неекономно витрачаються – правда

Щоб повністю промити густе волосся бессульфатний шампунь, можливо, доведеться наносити два або навіть три рази. Натуральні шампуні зазвичай гірше піняться звичних сульфатних.

Безсульфатні шампуні не змивають силікон – правда

Якщо ви укладаєте волосся лаком або гелями з силіконом, хоча б раз на тиждень мийте голову шампунем з сульфатами. М’які миючі інгредієнти бессульфатних засобів не здатні до кінця видалити силікон. Альтернатива – робити з тією ж періодичністю пілінг шкіри голови. Для цього підійде звичайна кухонна сіль дрібного помолу: невелику кількість розподіліть по шкірі і втирайте протягом п’яти хвилин круговими рухами, не сильно натискаючи. Сіль механічно зніме залишки силікону.

Дуже сподіваємось, що нам вдалося пролити трохи світла на цю тему. І Ви зрозіміли, що виробники натуральної косметики часто поширюють міфи, щоб прильстити більше покупців. Проте, якщо Ви відчуваєте подразнення після ненатурального шампуню, якщо Ви фарбуєте волосся чи провели кератинове відновлення волосся, якщо обираєте шампунь для діток – то безсумніву краще зупинити свій вибір на натуральних безсульфатних шампунях.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *