Чому не варто застосовувати дитячу косметику дорослим?

Дитяча косметика відрізняється більшою натуральністю. В дитячих кремах та інших продуктах менше компонентів, а сама рецептура краще продумана. Ну і звісно ціна, дитячий крем з відносно натуральним складом від виробника недорогої косметики може коштувати в кілька разів менше, ніж дорослий від виробника натуральної косметики.  Це абсолютна правда. І тому багато людей просто використовує дитячу косметику все життя.

Доросла і дитяча шкіра – велика різниця

При тому, що використання дитчої косметики має свої переваги, усі дерматологи переконують – цього робити не варто. Використання дитячої косметики може нашкодити дорослому. Вся справа у будові шкіри. Дитяча шкіра ідеальна, якщо говорити про оновлення. Клітини оновлюються надзвичайно швидко, а продукти їх розпаду миттєво виводяться з організму. Так що усі ці ексфоліанти, антиоксиданти, ретиноли  абсолютно не потрібні в дитячій косметиці. Їх там просто немає. Шкіра дитини  містить сама по собі багато вологи, але їй не вистачає жирів.  Гідроліпідна плівка, яка захищає шкіру дорослого, формується тільки у підлітковому віці. Тож уся дитяча косметика містить велику кількість ліпідів, яка дорослому може принести навіть шкоду.  
[column size=”one-half”]

Дитяча шкіра

Гідроліпідна плівка відсутня. Шкірі не вистачає захисту. Шкіра швико оновлються. Шкіра містить достатньо вологи.

Дитяча косметика

Містить компоненти, які замінюють ліпідну плівку. Місти протизапальні компоненти. Може бути недорогою та ефективною.

[/column][column size=”one-half”]

Шкіра дорослого

Наявний гідроліпідний бар’єр. Шкірі не вистачає вологи. Оновлення шкіри вповільнюється, його потрібно стимулювати.

Доросла косметика

Містить зволожуючі компоненти, антиоксиданти, ексфоліанти, ретиноли та інші компоненти, які не потрібні для дитячої шкіри. За рахунок цих компонентів часто коштує дорого. [/column]
Тож дитячий крем може бути дійсно непоганим продуктом, але в дорослої шкіри свої потреби. І це потрібно розуміти.    

Дитяча косметика для сухої шкіри

Дерматологи не рекомендують постійно застосовувати дитячу косметику для сухої шкіри. Суха доросла шкіра  значно відрізняється від дитячої. Сухій шкірі в значній мірі загрожує поява зморшок, тому їй необхідні компонети, які будуть попереджувати їх появу. В окремих випадках Ви можете застосовувати засоби для дитячої шкіри, ми їх розглянемо нижче, але не варто їх наносити на тривалий час. Багато хто любить застосовувати дитячу олійку в якості масажної олії, але від цього продукту також більше шкоди, ніж користі. В основі більшості дитячих олій  є mineral oil, продукт нафтопереробки. В дитячій косметиці її функція в тому, щоб створити ту саму гідроліпідку плівку для захисту шкіри. В той час для дорослих значно кориснішими будуть вітаміни і мінерали, які містяться в рослинних оліях.  

Дитяча косметика для чутливої шкіри

Багато людей з чутливою шкірою надають перевагу дитячій косметиці. Вважається, що дитяча косметика гіпоалергенна,  вона проходить обов’язкову сертифікацію, не містит барвніків та ароматизаторів, тому підходить для чутливої та схильної до алергії шкіри. Дійсно до дитячої косметики виробники ставляться більш прискіпливо. Але дитячий не означає гіпоалергенний. Часто в дитячу косметику додають ароматизатори і барвники, щоб потішити і привабити дітей. Усі ці запахи – яблучко, персик, полуничка – їх не можливо отримати з натуральних компонетів. Тому, якщо у Вас чутлива шкіра, то потрібно шукати виробників натуральної косметики з простим складом. В багатьох з них є спеціальна серія для чутливої шкіри.    

Які дитячі засоби дорослому не шкодять?

Є продукти, розроблені для дітей, які в окремих випадках можна і варто застосовувати дорослим. Особам з чутливою шкірою можна сміливо застосовувати дитячі сонцезахисні креми. Вони можуть забезпечити гарний захист від ультрафіолетових променів. Особливо їх рекомендують в перші дні перебування на сонці, а також для ділянок, які давно “не бачили” сонця. Також дорослим цілком можна застосовувати дитячу косметику для захисту від морозу та вітру.  Але застосовувати її потрібно за призначенням, а не як основу під макіяж чи нічний крем. Бо можна отримати не захист, а забиті пори і, як результат, висипання. Цілком можна застосовувати дитячі засоби для вмивання – дитяче рідке мило, піну для ванн. Вони переважно містять м`які ПАВи, а також різноманітні корисні екстракти. Тако для дорослих можна користуватися дитячими присипками. Це допоможе позбутися опрілостій та роздратувань в певних ділянках шкіри. Неоднозначна думка дерматологів стосовно дитячого шампуню. В будь-якому випадку спробувати можна. Для тонкого волосся, яке не піддавалося фарбуванню та завивкам дитячий шампунь може цілком підійти.  Не підійде такий шампунь для жирного волосся.  І якщо Ви застосовуєте спеціальні засоби для вкладанн також на варто купувати дитячий шампунь.  Він не зможе добре промити волосся.    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

);