Офісний і здоровий спосіб життя – як поєднати?

Здоровий спосіб життя – це чудово і це необхідно. загруженноеВести здоровий спосіб життя, ми так вважаємо, намагаються або хоча б розмірковують про це чи не всі наші читачі і покупці.

Носити натуральний одяг, їсти натуральні продукти, користуватися натуральною косметикою, дихати свіжим повітрям, багато рухатися – це все прекрасно. Але є одне величезне АЛЕ – гроші на життя теж потрібно якось заробляти. І тут вже щосили потрібно робити виклик всім проблемам мегаполісу, постійній зайнятості, багатогодинного нерухомому сидінню за комп’ютером на роботі, відсутності можливості їсти здорову і свіжу їжу тощо.

Ось ми і вирішили зібрати тут кілька порад про те як все це поєднати. Проблему декількома простими порадами, зрозуміло, не вирішиш, але все ж якісь корисні замітки для себе цілком можна зробити. Ну і обов’язково, якщо у Вас є свої способи, напишіть про це в коментарі, це буде цікаво нам і багатьом читачам.

1 Влаштовуйте офісні прогулянки
Найпростіше, що дозволить розім’яти основні групи м’язів – звичайна прогулянка по офісними приміщенніми. Цей спосіб підходить для тих, хто не любить привертати до себе зайву порцію уваги. Для більшої правдоподібності можете взяти в руки невелику стопку паперів. Відмінній різновидом такої прогулянки буде прогулянка по сходинках. В цьому випадку кількість задіяних м’язів збільшується. Постарайтеся менше користуватися ліфтом на роботі. Не лінуйтеся, і замість нескінченного очікування ліфта, займіться корисною прогулянкою по сходинках. Буде чудово, якщо ви знайдете затишний куточок в офісі, в якому кожні годину-півтори зможете зробити невелику розминку. А щоб не забувати про прогулянки, користуйтеся програмами-напоминалками, які час від часу будуть сигналізувати про те, що потрібно встати і порухатися. Для Вікна є такі програми як Workrave або ваш помічник, для Mac – TimeOut.

2 Періодично розминайтеся на робочому місці.
Підберіть собі підходящі нескладні вправи, які Ви можете виконувати прямо на робочому місці. Можна згинати-розгинати коліна, нахиляться вперед-назад і в сторону, робити повороти тулубом, або просто “рухати” мязамі. І звичайно не забувайте про вправи для очей. Навіть, якщо у Вас немає проблем із зором, ви повинні розуміти, що упираючись цілий день в монітор очі просто не можуть не втомлюватися, і рано чи пізно це призведе до проблем із зором. Багато хто не особливо вірять в силу такої зарядки, але тут головне слово “систематичність”. До речі, якщо робити що-небудь систематично на протязі місяця, наприклад, то можна легко звикнути. Так що вистачить звикати тільки до нездорових речам, виробляйте корисні звички.

3 Регулярно міняйте позу
Як компроміс “офісному фітнесу” потрібно хоча б раз на годину міняти свою позу. Таким чином ви уникнете застою в тілі та накопичення м’язової напруги. Дуже часто наша поза пов’язана з деякими особливостями розташування столу, сусідів. Багато хто сидить в полуразвернутом положенні, жертвуючи здорової спиною можливості бачити сусідів або швидко дістати потрібні документи. Звичайно ідеально сидіти в правильному положенні з рівною спиною і прямо дивитися в монітор, але де Ви бачили такий стан. Тому для початку просто почастіше міняйте позу.

4 Змініть спосіб, яким добираєтеся на роботу
Идеальный, але часом заскладним спосіб – ходити на роботу пішки або їздити на велосипеді. Особливо, якщо на роботі є можливість прийняти душ. Але таке поєднання буває досить рідко.
Якщо ви живете неподалік від роботи, то цілком можете собі дозволити півгодинну або навіть більш тривалу прогулянку пішки. Або доїжджають до певного місця, а після йдіть пішки. У гарну погоду цього одна суцільна радість. А в погану можна і полінується. Днів з гарною погодою буде достатньо, щоб відчувати себе більш-менш добре.

5 Здорова мотивація
Якщо ви хочете бути здоровим, зробіть так, щоб все на робочому місці розташовувало Вас вести здоровий спосіб життя. Оточіть себе мотивуючими картинками та фотографіями, розберіть поклади паперів і документів, обладнайте своє робоче місце максимально зручно.

І найголовніше правило, починайте з меленького, не намагайтеся “з понеділка” змінити все. з таким походом навіть до п’ятниці буває складно дотягнути. Починайте з малого і зможете досягти великого.

Всім вдалого дня. І не забувайте поділиться в коментарях своїми способами з’єднувати офісний і здоровий спосіб життя.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *