Що недоговорюють виробники натурального мила?

Мода на все натуральне підкорила планету, але поки що тільки на словах. В супермаркеті чи не кожній банці шампуню є надпис “на основі натуральних компонентів”, “з натуральними екстрактами”, “природня сила”, але коли доходить до складу, то шампуні один за другим відправляються назад на полицю. Натуральним не виявляється жоден.

З натуральним милом ситуація загалом краща ніж з шампунями, але теж не завжди райдужна. І сьогодні ми трохи розповімо Вам про те, що ж такого недоговорюють виробники натурального мила, а в чому відверто обманюють.

Мило з 100% натуральних олій…

Одного разу на сайті відгуків ми натрапили на один дуже цікавий відгук на натуральне мило. Назва звучала приблизно так “Нарешті я знайшла дійсно натуральне мило” і далі  зазначався склад – “олія оливкова, кокосова, абрикосова, виноградних кісточок, ефірна олія лимону” і все. Склад дійсно вражаюче натуральний, але одна проблема – виключно з таких складників отримати мило неможливо.

Будь-яке тверде натуральне мило отримується в результаті омилення олій розчином каустичної соди або гідроксиду натрію. Раніше в якості “омилювача” використовували звичайну золу, але ще нікому не вдалося отримати мило зі звичайної суміші олій.

мило натуральное без красителей

 

Виробники мила по різному можуть прописувати склад мила:

  • омилені олії і далі список олій, що входять до складу мила
  • список олій плюс вода та каустична сода (або натрій гідроксид)
  • натрієві солі жирних кислот певних олій
  • натрій кокоат (омилена кокосова олія), натрій олеат (омилена оливкова олія) і т.д.

В кожному з цих випадків мова йде про один і той самий процес, але якщо ви знайшли в складі мила лише перелік олій, це не означає, що ви знайшли 100% натуральне мило, а натрапили на нечесного виробника. І незрозуміло, яку ще інформацію він приховує про склад своєї продукції.

Мило з натуральної основи…

Ви мабуть не раз зустрічали мило в таких симпатичних формочках – квіточках, ангелочках та інше. В 95 випадках зі 100  перед вами мило з готової основи.  “Мило з нуля” (так миловари називають мило, яке виготовляється ними самостійно з натуральних олій) незручно заливати в малі форми, і якщо це справді натуральне мило – виглядатиме не надто симпатично.

На фото 2 приклади – мило з готової основи та мило з нуля. Останнє значно поступається своїм зовнішнім виглядом, але що стосується якостей – все навпаки.

Що вам потрібно знати про мило з основи? Те, що воно немає нічого спільного з натуральним милом. Одна з найпопулярніших основ для мила, містить в основі содіум лаурел сульфат.

Ось склад однієї з найпопулярніших серед миловарів мильних основ виробництва Англії Дещо дивує, чому продавці зазначають як країну-виробника Англію, а не Великобританію, але припустимо що це для зручності покупців.  Отже, склад мильної основи: вода (25%-50%), гліцерин (10%-25%), натрій стеарат (10%-25%), сорбітол (5%-10%), пропилен гліколь (10% — 25%), лаурет натрію (5% — 10%), лаурет сульфат натрію (5% — 10%), динатрию лаурет сульфосукцинат (1% — 5%), хлорид натрию (0,5% — 1%), стеаринова кислота (0,5%- 1%), лауринова кислота (0,1% — 0,5%), пентанатрію пентенат ( <0,1%), тетранатрію етидронат (<0,1%), діоксид титану.

Звісно, що такий склад для дрібних виробників показувати не цікаво, тому вони просто зазначають “натуральна мильна основа”. Не те, що Вас намагаються обманути, багато виробників подібного мила з основи далекі від хімії. Вони працюють з мильною основою, тому що не хочуть вдаватися в усі ці деталі.  Мило їх цікавить з декоративної точки зору. Тобто їм подобається виготовляти сувеніри з мила. А стосовно якості, то більшість з них переконана, що якщо основу виготовляє Англія, то вона не може бути поганою.

Треба сказати, що наряду з звичайними є також органічні мильні основи. Вони значно кращі за своїм складом, але гірші з точки зору декорування. Натуральні основи мають жовтуватий відтінок, меншу ступінь прозорості, з них важче отримати чисті красиві кольори мила.

 

Натуральне мило з ненатуральними добавками

Ми вже розібралися, що краще купувати мило з олій, а не з готової основи. Але навіть якісне натуральне мило можна зіпсувати сумнівними добавками – ароматизаторами, барвниками і тому подібне.

Барвники. Їх в милі видно одразу. Мило червоного, рожевого, лавандового, синього та інших яскравовиражених кольорів.

Ароматизатори. Крім натуральних ефірних олій, які коштують недешево мило активно ароматизують штучними ароматизаторами. І тут неспеціалісту розібратися буває важко. Якщо Ви полюбляєте застосовувати ефірні олії у побуті, Ви зможете розпізнати цей аромат. Запах ефірних олій більш насичений, теплий, тягучий. Штучні запахи – свіжіші, більш поверхневі. Що дасть можливість точно розпізнати компанію, яка активно використовує віддушки, в її асортименті є продукти з ароматами – яблуко, диня, полуниця, манго – таких ефірних олій просто не існує.

Проблема барвників та ароматизаторів у тому, що вони люблять провокувати шкіру на висипання, почервоніння, часто спричиняють алергічні реакції.

Що цікаво, багато мануфактур не вказують у складі ароматизатори та барвники, хоча їх видно і відчутно неозброєним оком.  А ті що вказують, то застосовують фрази “натуральний аромат”, “натуральний барвник”, “натуральний консервант”. Дивно, чому не вказується назва самої речовини. Наприклад, замість “натуральний аромат” можна вказати “ефірна олія лаванди”. Але ті хто застосовує ефірні олії зазвичай так і пишуть.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

);