Як реалізувати новорічні обіцянки

startНе їсти після 18.00, бігати щоранку, більше читати, припинити запізнюватись, висипатися, вивчати щодня англійську, французьку чи що там у Вас – це лише мала частина плану щодо того, як ми маємо стати кращими цього року. Адже новий рік – це такий величезний понеділок, коли можна пробачити собі всі попередні недосконалості та почати з чистого листа.

І цим варто скористатися. Адже реалізація таких крім усіх інших позитивів дає нам впевненість у своїх силах і задоволення від того, що ми змогли досягти запланованого.   А як зробити так, щоб список наших обіцянок собі став чимось більшим ніж списком справ першого тижня року, ми спробуємо розібратися.

Зменшіть список удвічі

Може не удвічі, але Ваш план потрібно детально вивчити. Адже дуже часто наш новорічний план початку нового життя  схожий на список запланованих покупок у супермаркеті. Психологи не радять змінювати усе кардинально. Для багатьох такі численні зміни будуть супроводжуватися стресом. Для інших вони так і залишаться написаною декларацією.

Тому для початку потрібно проаналізувати наш список. Усі завдання, поставлені перед собою, повинні бути реальними. Будьте чесні перед собою. Якщо дивитися на речі реально, скільки обіцянок ви зможете виконати? Кожне з них вимагає часу і зусиль. Коли Ви втомлені приходите додому з роботи, Ви дійсно готові прогресувати в досягненні кожної з цих цілей, причому робити це кожен день?

Краще поставити одну конкретну мету, а не писати довгий список. А для реалізації решти у нас буде ще багато понеділків, нових років та інших гарних днів.

Нам потрібен детальний план

Коли ми з’ясували, що ми хочемо досягти, потрібно скласти детальний план. Як саме Ви плануєте реалізувати задумане.  У Вас ранкові пробіжки? Тоді саме час підкорегувати Ваш розклад, продумати маршрут, купити кросівки. До речі, не бійтеся витрачати кошти, адже саме покупка обладнання, оплата абонементу в спортзал, чи курсів іноземних мов може бути непоганим стимулом на перший час.

Важливо починати виконувати обіцяне вже найближчим часом, а не розтягувати на цілий рік. Нехай січень важкий місяць, і ви витратили усі сили на святкування, а кошти – на подарунки – зробіть хоч би маленький крок.

Маленькі нагороди

Продовжуючи тему планування, дуже рекомендуємо розбити свій план на маленькі, але відчутні цілі.   Кілометри, кілограми, рівні, або просто кількість днів без певної негативної звички – не важливо в чому ви будете вимірювати досягнення проміжних цілей. Головне інше – призначте собі невелику нагороду при досягнення проміжної цілі. Нова сукня, похід в ресторан – що завгодно, лише б це не суперечило досягненню основної мети.

Формуємо звичку

Найпростіший і надійний спосіб дотримуватися своїх обіцянок – регулярно вживати маленькі кроки, поки ці нові дії не стануть звичкою, а отже – невід’ємною частиною Вас і Вашої поведінки.   Психологи стверджують, щоб закріпити звичку потрібно 21 день при щоденному повторенні.

Виконуйте поставлені цілі без відмовок і винятків – це запорука успішного формування звички. Навіть найменшу підзадачу потрібно виконувати завжди.  Кілька днів вихідних, і можливо доведеться почати спочатку.   Але навіть, якщо і доведеться. 21 День – це не вічність, Ви навіть не помітите, що нові звички щільно закріпилися в Вашому житті. І Ви не зможете уявити собі і дня без пробіжок, і новини давно читаєте англійською, і сукні стали усі завеликі.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *