Зберігаємо косметичні олії правильно

Рослинні олії, зараз стали настільки популярними, що вони оселилися вже майже в кожній косметичці. Але якщо з іншого косметикою все більш-менш зрозуміло, то з оліями ще є безліч питань. Сьогодні ми поговоримо про зберігання.

Темне-сухе місце, кімнатна температура

Олії варто зберігати в темному сухому місці. Сонячні промені руйнують антиоксиданти та інші корисні речовини, які містяться в оліях. Важливо купувати олії в якісній тарі з темного скла або пластику, так можна бути впевненим, що в магазині також дотримувалися правильних умов зберігання.

Оптимальна температура зберігання рослинних олій 5-25 градусів, але тим не менш у окремих олій можуть бути свої умови зберігання.

Ні в яким разі не варто заморожувати рослинні олії, так вони втрачають свої цілющі властивості.

      

Рафіновані і нерафіновані олії

Слід знати, що одне і теж олія може зберігатися дуже різні терміни. Все залежить від ступеня очищення. Рафіновані олії, які зазнали глибокого очищення можуть зберігатися довший термін і вони менш вимогливі до умов зберігання. У той же час нерафіновані олії в більшості випадків можуть зберігатися нетривалий час.

 

Кокосова олія

Кокосове масло – відмінний засіб для волосся і тіла. Для особи воно підходить не всім, так як може бути комедогенним.

Кокосове масло в основному складається з насичених жирних кислот, тому термін зберігання його досить довгий. Особливістю кокосового масла є те, що одне буває густим і рідким при температурі вище 30 градусів. Але цього не варто боятися, якщо кокосове масло стало рідким, воно не зіпсувалося.

Зберігається кокосове масло може до 2-х років.

    

Оливкова олія

Це дуже популярне олія для використання в кулінарії і в косметології. Оливкова олія відмінно підходить для приготування різноманітних масок для обличчя. Багато хто використовує для обличчя ту ж олію, що в салат, і це цілком припустимо, якщо немає алергічної реакції.

Але повернемося до умов зберігання. Нерафінована оливкова олія Extra Virgin досить швидко окислюється. ЇЇ потрібно берегти від повітря. Намагайтеся використовувати його протягом місяця-двох після відкриття флакону. Якщо Ви використовуєте небагато олії, краще купіть маленьку пляшечку. Якщо Ви все віддаєте перевагу великим економним упаковкам – перелийте місячну порцію олії в невелику пляшку, а більшу щільно закрийте та відправте в темне сухе місце.

 

Олії мигдальної, абрикосової кісточки, макадамії, зародків пшениці.

Ці олії зберігаються відносно тривалий термін.  Рафінована олія зберігається при кімнатній температурі 2-3 роки.

 

Олії примули вечірньої, календули, льону.

Ці масла відносяться до категорій швидкопсувних олій. Після відкриття флакона їх краще зберігати на нижній полиці холодильника і краще використовувати протягом місяця з моменту відкриття флакону.

 

Олія жожоба

Одна з найбільш стабільних олій, фактично жожоба – це не олія, ,а рідкий рослинний віск. Його можна додавати в інші олії для продовження терміну зберігання. Для цього достатньо 1-3% олії жожоба. При зберіганні в холодильнику може помутніти. Термін зберігання олії жожоба більше 5 років.

 

Чи можна використовувати протерміновану олію?

І так і ні. Часто виробники вказують на етикетці термін зберігання менший, ніж олія може зберігатися насправді. Таким способом вони себе перестраховують, так як не знають в яких умовах олію будуть зберігати в магазинах чи вдома. Але правилом це назвати не можна, так діють далеко не всі виробники.

Про те що олія дійсно зіпсувалася можна дізнатися за запахом. Він стане неприємним, трохи прогірклим.

Все ж якщо термін придатності закінчився, а по олії різниці не видно, не слід використовувати його для обличчя. Таку олію можна використовувати для пом’якшення п’ят, для тіла або рук. Але все ж варто зробити пробу на алергію на невеликій ділянці. Так як згіркле масло може викликати алергічну реакцію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

);